رشد بیش از حد انتظار تقاضای جهانی فولاد و آهن آلات در سال جاری

رشد بیش از حد انتظار تقاضای جهانی فولاد و آهن آلات در سال جاری

یک نهاد صنعتی گزارش کرد: "براساس پیش بینی های اخیر تقاضای جهانی فولاد و آهن آلات در سال 2017 بیش از قبل خواهد بود. علت این امر بهبود اقتصادهای توسعه یافته و توسعه ی بازار جهانی به خصوص در کشورهای روسیه، برزیل و هند می باشد."

انجمن جهانی فولاد بیان کرد : " در پی افزایش تقاضای 3/1 درصدی در سال 2017 میزان تقاضای جهانی به 535/1 بیلیون تن رسیده است که این میزان تا سال 2018 افزایش 9/0 درصدی خواهد داشت و میزان تقاضا به 549/1 بیلیون تن خواهد رسید. " به گزارش متال جانکشن و به نقل از گروه خبری آهن آلات مرکزآهن انجمن جهانی فولاد با مطالعه ی بیش از 160 کشور تولید کننده ی فولاد جهان که 85 درصد تولید جهانی را شامل می شوند، در ماه اکتبر پیش بینی کرد که تقاضا حدود 5/0 درصد افزایش خواهد یافت. صنعت فولاد که ارزشی معادل 900 بیلیون دلار در سال دارد، معیاری جهت سنجش سلامت اقتصادی جهان محسوب می شود.

صنعت فولاد بیان کرد که : " ما انتظار داریم که روسیه و برزیل در نهایت از رکود خارج شوند و اقتصاد هند نیز هم چنان به رشد خود ادامه دهد. " هم چنین در بیانیه ای اعلام کرد که : " انتظار می رود کشور چین که حدود 45 درصد تقاضای جهانی را به خود اختصاص می دهد به نرخ رشد اقتصادی بیشتری در سال جاری دست یابد " هم چنین انتظار می رود که تقاضای فولاد برای سایر کشورها به غیر از چین رشد 4 درصدی داشته و این میزان به 7/452 میلیون تن برسد.

هم چنین پیش بینی ها حاکی از آن است که این میزان تقاضا برای سال آینده رشد 9/4 درصدی داشته و به میزان 9/479 میلیون تن در سال برسد. قیمت فولاد جهانی در سال جاری در پی افزایش تقاضا و کاهش ظرفیت به خصوص در کشور چین، به همراه موجی از اقدامات ضد دامپینگ که به صادرات چین لطمه وارد کرده است، افزایش می یابد.

منبع : متال جانکشن
Rated 5/5 based on 2 reviews
بازدید : 92
20 اردیبهشت 1396
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری