افزایش تقاضای بازار به علت کاهش قیمت فولاد وارداتی اروپا

افزایش تقاضای بازار به علت کاهش قیمت فولاد وارداتی اروپا

بر طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن و به نقل از خبرگزاری مرکز آهن خریداران اروپایی علاقه ی بیشتری به ورق فولادی نورد گرم شده وارداتی نشان داده اند.

علت این امر کاهش قیمت های محصولات وارداتی می باشد. یکی از تاجران بیان کرد: " این روزها معاملات بیشتری برای ورق فولادی نورد گرم شده ی وارداتی انجام شده است که علت این امر قیمت های پایین تر محصولات وارداتی نسبت به تولیدات داخلی کارخانجات می باشد.

این پیشنهادات رقابتی از سوی کشورهایی مطرح شده است که شامل مسائل ضد دامپینگ اروپا نبوده اند. " کمیسیون اروپا عوارض ضد دامپینگ 9/35-1/18% برای ورقه فولاد نورد گرم شده وارداتی از چین و عوارض ضد دامپینگ 1/36-7/18% برای ورقه فولاد نورد سرد شده وارداتی از روسیه و چین مقرر کرده است. به علاوه تصمیم کمیسیون اروپا مبنی بر تحمیل نکردن عوارض اولیه بر واردات ورقه فولاد نورد گرم شده وارداتی از کشورهای روسیه، ایران، برزیل، اوکراین و صربستان سبب آسیب رساندن به بازار داخلی اروپا در ماه آوریل گشت.

این تصمیم سبب روند نزولی قیمت های بازار داخلی اروپا گشت. این در حالی است که قیمت ورقه فولادی نورد سرد شده تولید داخلی اروپا در طی هفته ی گذشته کاهش نیافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورقه فولاد نورد گرم شده وارداتی 534-523 دلار به ازای هر تن که در هفته ی پیش اعلام شد، به قیمت 523-491 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 10 ماه می کاهش یافت.

اخبار شنیده شده حاکی از آن است که قیمت ورق فولادی نورد گرم شده پیشنهادی آلمان به ایتالیا 491 دلار به ازای هر تن بوده است هم چنین پیشنهادات شنیده شده از کشور مصر 523-513 دلار به ازای هر تن برآورد شده است. هم چنین ارزیابی قیمت ورق فولادی نورد سرد شده وارداتی 654-643 دلار به ازای هر تن طی این هفته بوده است که نسبت به هفته ی گذشته بدون تغییر مانده است.
Rated 5/5 based on 2 reviews
بازدید : 60
24 اردیبهشت 1396
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری