وضعیت بازار فولاد تخت ایران

وضعیت بازار فولاد تخت ایران

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن و به نقل از پایگاه خبری آهن و فولاد مرکزآهن، فعالیت خرید در بازار واردات فولاد تخت ایران طی هفته گذشته به علت ماه مبارک رمضان همچنان راکد باقی مانده است. در چنین شرایطی تغییر قابل توجهی در قیمت ها مشاهده نمی شود. قیمت کویل نورد گرم شده وارداتی از کشور روسیه به ضخامت 2 میلی متر 437 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هزینه حمل و نقل تا بندر شمالی ایران (انزلی) در حدود 16-15 دلار به ازای هر تن محاسبه شده است. هرچند به گفته یکی از تاجران ورق فولادی در ایران هنوز معامله ای با کشور روسیه صورت نگرفته است.
هم چنین وی افزود قیمت مورد نظر فعالان بازار 431-426 دلار به ازای هر تن می باشد. در همین حال پیشنهاداتی از کشور قزاقستان به قیمت 420 دلار به ازای هر تن شنیده شده است که با احتساب هزینه حمل کالا به بندر انزلی به میزان 9-8 دلار به ازای هر تن، این قیمت به 429-428 دلار به ازای هر تن خواهد رسید. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که یک محموله غیر استاندارد ورق فولادی نورد گرم شده نیز به قیمت 410 دلار به ازای هر تن ( با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) طی هفته گذشته وارد شده است.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی وارداتی به ضخامت 2 میلی متر طی هفته گذشته به میزان 445-430 دلار به ازای هر تن ( با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) تا روز چهارشنبه مورخ 14 ماه ژوئن ثابت باقی مانده است. هم چنین پیشنهادات کویل نورد سرد شده وارداتی به کشور ایران 499 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. طبق اخبار منتشر شده پیشنهادات رسیده از کشور قزاقستان نیز 500 دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت کویل نورد سرد شده وارداتی به کشور ایران 509-499 دلار به ازای هر تن ( با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) ثابت باقی مانده است.
 
​هم چنین قیمت ورق گالوانیزه شده وارداتی از کشور چین به ایران نیز 556-555 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) بوده است. هرچند خریداران علاقه کمی به ورق گالوانیزه شده وارداتی نشان داده اند به این علت که محصولات تولیدی در ایران نیز قیمت مشابهی دارد. ورق گالوانیزه شده وارداتی به ایران در معرض 26 درصد عوارض بوده در حالی که کویل نورد گرم شده و کویل نورد سرد شده شامل 20 درصد عوارض می باشد.
Rated 5/5 based on 2 reviews
بازدید : 78
28 خرداد 1396
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری